Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2024

14 października 2024

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne gratulacje, podziękowania i życzenia wszystkim nauczycielom. Dziękujemy za to, że pełnią Państwo misję kształcenia oraz wychowywania dzieci i młodzieży. Dziękujemy za troskliwość, zaangażowanie i dbałość o tworzenie bezpiecznych i możliwie najlepszych warunków rozwoju kolejnych pokoleń Polaków.

Oficjalna nazwa dzisiejszego święta odwołuje się do zasług Komisji Edukacji Narodowej, powołanej 251 lat temu. Jednak jego zwyczajowe określenie – Dzień Nauczyciela – stawia w centrum tego wydarzenia właśnie Państwa: nauczycieli i wychowawców, opiekunów, pedagogów, psychologów i logopedów – wszystkich pracowników oświaty.

Co roku 14 października wszyscy myślimy z uznaniem o tym, co Państwu zawdzięczamy jako dawni lub obecni uczniowie. Ze wzruszeniem wspominamy własnych mistrzów z lat szkolnych oraz nauczycieli naszych dzieci. Odgrywają bowiem Państwo niezwykle ważną rolę w edukacji i rozwoju, a także kształtowaniu postaw, systemów wartości, charakterów i wrażliwości młodych ludzi. I za tę codzienną wspaniałą pracę, którą podejmują Państwo dla dobra innych, chcemy dzisiaj
z serca podziękować.

W tym szczególnym dniu życzymy wszystkim nauczycielom zdrowia, satysfakcji z dokonań uczniów i wielu osobistych sukcesów. Życzymy Państwu entuzjazmu i pasji, ale też wytrwałości w pełnieniu wymagających obowiązków zawodowych. Wszystkiego najlepszego!

Z wyrazami szacunku i sympatii,

Agata Kornhauser–Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej