Nauczyciele naszej szkoły dbając o podnoszenie jakości i atrakcyjności procesu nauczania stosują innowacyjne formy i metody pracy. Jedną z nich jest tworzenie lapbooka.
Ta forma pracy ma wiele zalet. Jest świetnym sposobem na zdobywanie wiedzy i jej utrwalanie. Rozwija kreatywność i umiejętność współpracy. Dziecko wykonując samodzielnie poszczególne elementy lapbooka ćwiczy umiejętności manualne, a także czytanie, pisanie, logiczne myślenie i koncentrację.
Swoimi doświadczeniami podzieliśmy się z nauczycielami ze szkół podstawowych. Nasze zaproszenie przyjęli nauczyciele ze szkół z: Garbowa, Przybysławic i Ożarowa oraz pani J. Flisiak z GBP filia w Bogucinie. Gościem specjalnym była pani B. Wojtaś doradca metodyczny języka polskiego.
Dziękujemy nauczycielom, których mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole 30 marca 2017r. na warsztatach wymiany doświadczeń: LAPBOOK W EDUKACJI SZKOLNEJ. W czasie spotkania przedstawiliśmy, czym jest lapbook i jakie są zalety tej formy pracy. Opowiedzieliśmy też o naszych doświadczeniach w jego zastosowaniu w procesie dydaktycznym. Druga część warsztatów przebiegała w formie zajęć praktycznych. Uczestnicy z przygotowanych przez nas materiałów przygotowywali swoje lapbooki. Wszyscy bardzo zaangażowali się w pracę jednocześnie dzieląc się pomysłami i spostrzeżeniami.